«عصر ایران» به نقل از سی‌ان‌ان ترک، بر اساس اعلام فرماندار شهر استانبول ترکیه، در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی (۲۰۱۹) آمار ورود گردشگران خارجی به شهر استانبول با ۱۱ /۹۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است.
شنبه 16 آذر 1398
عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو خبر داد: طبس امسال فرصت ثبت در فهرست ژئوپارک‌های جهانی یونسکو را از دست داد.
شنبه 16 آذر 1398
کاردار سفارت اسپانیا در تهران با اشاره به وضعیت صدور ویزا برای گردشگران ایرانی گفت: همیشه سهولت صدور ویزا برای ایرانی‌ها وجود دارد و تنها مشکلی که می‌تواند وجود داشته باشد این است که افرادی که درخواست ویزا می‌دهند باید کلیه شرایط و ملزوماتی که برای دریافت ویزا نیاز است را داشته باشند.
شنبه 16 آذر 1398
مرکز مقاومت بسیج وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران نشست علمی- تخصصی با موضوع " نقش بسیج در توسعه گردشگری و صنایع دستی" را به مناسبت هفته بسیج برگزار می کند.
یکشنبه 3 آذر 1398
اولین اردوی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در قالب پانزدهمین دوره مجموعه‌های اردوهای طرح ملی تحت عنوان "اردوهای فناورانه ایران مرز پرگهر" برگزار شد.
دوشنبه 27 آبان 1398
مرحله دوم مسابقه عکس "ایستاگردی" با موضوع پاییز رنگارنگ ایران برگزار می‌شود.
شنبه 25 آبان 1398
جشنواره دزفول‌گرام به منظور معرفی شهرستان دزفول و ظرفیت‌های گردشگری آن به مردم کشور و دنیا به کمک ابزار فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به مدت ۳ روز در اسفند ماه سال جاری در شهرستان دزفول برگزار خواهد شد
یکشنبه 28 بهمن 1397
رئیس اتاق اردبیل از برگزاری همایش گردشگری سلامت کشورهای اکو ۱۶ تا ۱۸ مهرماه به میزبانی اردبیل خبر داد.
سه شنبه 27 شهریور 1397
ده‌ها بنگاه، شرکت و سازمان حوزه صنعت گردشگری و هتلداری ۵ تا ۸ شهریور ماه با حضور در دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری کیش، تولیدات و خدمات خودشان را ارائه می‌کنند.
سه شنبه 16 مرداد 1397
سفر به منطقه‌ای بکر با طبیعتی زیبا و قرار گرفتن در میان جادوی سرما و سپیدی برف و گرما و آبی چشمه‌های آبگرم، هدیه زمستان به مسافران خلخال، سرعین و مشگین شهر است.
شنبه 16 آذر 1398
در سال‌های اخیر و با توجه به همه‌گیر شدن گردشگری، زیرشاخه‌هایی متناسب با نیازهای خاص هر گروه از جامعه در این صنعت به وجود آمده است، گردشگری در دسترس نیز یکی از انواع گردشگری است که همه افراد را قادر می‌سازد از خدمات گردشگری استفاده کنند و تجربه‌ای لذت‌بخش را داشته باشند. افراد کم‌ توان معمولاً نیازهای اساسی دارند که می‌تواند هنگام مسافرت یا همراهی تور به‌عنوان مانعی جهت سفر قلمداد شود. این مقاله درصدد است چگونگی حضور و مشارکت معلولان ایران را در دومین صنعت جهان توضیح دهد.
سه شنبه 12 آذر 1398
قابلیت راهنمای صوتی دقیق گوگل مپ در ۱۸ مهر مصادف با روز جهانی بینایی معرفی شد که به افراد کم‌بینا و نابینا کمک می‌کند تا بتوانند هنگام پیاده‌روی راحت‌تر به مقصد خود برسند.
شنبه 4 آبان 1398
در اين مطالعه به تاثيري که جوانان نخبه بومي در توسعه گردشگري در بندر بوشهر مي توانند داشته باشند، پرداخته شده
چهار شنبه 25 مهر 1397
در تحقيق حاضر بر اساس روشي تحليلي- توصيفي و بهره گيري از داده هاي حاصل از پرسش نامه و استفاده از منابع موجود در اين زمينه و در چهارچوب مدل SWOT به تدوين استراتژي توسعه گردشگري قشم اقدام شده است.
دوشنبه 23 مهر 1397
لرد کرزن يکي از سياستمداران کهنه کار انگليسي مدت ها به عنوان نايب السلطنه هند و بعد وزير امور خارجه انگليس انجام وظيفه نمود.وي يکي از کساني بود که در خصوص خليج فارس و تبديل آن به يک درياي انگليسي تعصب بسيار شديدي داشت و اقدامات بسياري را براي جلوگيري از نفوذ ايران و روسيه در خليج فارس انجام داد.
دوشنبه 23 مهر 1397
هتل بین المللی قصر طلایی (مشهد مقدس) توسط مرحوم حاج محمود سزاوار بندی و فرزند ایشان حاج امیر سزاوار در سال 1386 پایه گذاری گردید.
یکشنبه 2 اسفند 1394
کمپ متین آباد بعنوان اولین کمپ طبیعی Eco camp در ایران بر اساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده است. کمپ متین آباد در 25 کیلومتری شمال نطنز و 60 کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.
یکشنبه 2 اسفند 1394
هتل سنتی عتیق اصفهان بازمانده از دوران قاجار می باشد. در تاریخ 1382/6/22 با شماره ثبت 10226 در لیست آثار ملی قرار گرفت. این خانه قدیمی با قدمت 200 ساله در محله شهشهان واقع شده است.
شنبه 1 اسفند 1394
فراخوان مرحله دوم مسابقه عکاسی "ایستاگردی"
فروشگاه اینترنتی
upload/file/tablighat.pdf
فرخوان مقاله
تلگرام و اینستاگرام
فراخوان مقاله فصلنامه علمی-ترویجی "میراث و گردشگری"
نگاه گردشگری
جاذبه های گردشگری
عضویت در سایت

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi