مونسان خبر داد؛ اعطای سفرکارت ۲۰ میلیون تومانی برای رونق گردشگری
چهار شنبه 9 مهر 1399 بازدید: 56

به‌گزارش مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA) به نقل از مهر، تفاهمنامه علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و محمد بیگدلی مدیرعامل یکی از بانک‌ها در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی به امضا رسید و طرفین در خصوص ایجاد راهکارهایی برای رونق بازار سفر با یکدیگر توافق کردند.

بر اساس این تفاهمنامه، «سفر کارت ملت» به مبلغ ۲۰ میلیون تومان، با نرخ ۴ درصد، تنفس یک ماهه و پرداخت ۱۸ ماهه به هر فرد متقاضی سفر اعطا می‌شود و افراد می‌توانند برای خرید تور از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز، اقامت در مراکز اقامتی رسمی و تحت نظارت میراث‌فرهنگی و مراکز رسمی فروش صنایع‌دستی، از این سفر کارت که مهلت اعتبار آن ۵ ماهه است، استفاده کنند.

مونسان در مراسم امضای این‌تفاهمنامه گفت: امیدوارم «سفر کارت ملت» با سفر کارت‌های قبلی متفاوت باشد و به‌عنوان یک طرح موفق پیش برود. پروسه‌ای که تا کنون طی شده نشان‌دهنده این است که این طرح موفق خواهد بود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سفر کارت این است که نرخ آن ۴ درصد است که نرخ پایینی است؛ ضمن اینکه در این طرح گروه‌های هدف به خوبی دیده شده‌اند و اقشار مختلف مردم می‌توانند از این سفر کارت استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: تا پایان دی ماه سال گذشته، ۸,۸ میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شدند که نسبت به سال‌های گذشته رشد بسیار خوبی را به دنبال داشت. این در حالی است که بازار گردشگری داخلی نیز در کشور بسیار وسیع است و ظرفیت‌های فراوانی در این خصوص وجود دارد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حجم سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۹۸ هتل احداث شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه گردشگری تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید. پروژه‌هایی که در حوزه گردشگری در حال انجام است، نشان می‌دهد که این صنعت آینده بسیار خوبی خواهد داشت و من شک ندارم که صنعت گردشگری در اقتصاد کشور در آینده جایگاه بسیار متعالی را به دست خواهد آورد.

رونق گردشگری، رونق سایر مشاغل را به دنبال دارد

محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت نیز در این نشست، با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و نقش آن در رونق اقتصادی جامعه گفت: با شیوع کرونا شاهد بودیم که بسیاری از مشاغل آسیب‌هایی دیدند که در این میان صنعت گردشگری نیز متحمل آسیب‌هایی شد و در چنین شرایطی این بانک ورود پیدا کرده است و با امضای این تفاهم‌نامه به دنبال حمایت از صنعت گردشگری هستیم. هدف ما از امضای این تفاهم‌نامه، کمک به توسعه گردشگری، رونق سفر و نیز رونق فروش صنایع‌دستی است، چرا که اعتقاد ما بر این است که رونق گردشگری باعث رونق در سایر حوزه‌ها نیز می‌شود.

وی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده، ۱۸ شغل مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با حوزه گردشگری هستند و رونق حوزه سفر و گردشگری می‌تواند باعث رونق در این ۱۸ شغل نیز شود. سفر کارت با هدف حمایت از صنعت گردشگری و صنایع‌دستی طراحی و ایجاد شده است. نرخ تسهیلات مرتبط با این سفر کارت ۴ درصد است که در حقیقت نرخ تسهیلات قرض‌الحسنه به شمار می‌رود؛ با این حال بانک با هدف حمایت از مشاغل آسیب‌دیده در کرونا خصوصاً گردشگری این طرح را عملیاتی می‌کند.

مدیرعامل بانک موردنظر در ادامه گفت: تا کنون ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا از سوی بانک پرداخت شده که شامل مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری نیز می‌شود. این بانک آمادگی دارد که هرجا لازم باشد به‌منظور رونق گردشگری همکاری‌های لازم را با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستیداشته باشد و امیدوارم این تفاهم‌نامه منشاء خیر و برکت برای همه فعالان حوزه گردشگری و صنایع‌دستی باشد.

حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: پیش از این نیز تجربه اجرای سفر کارت را داشته‌ایم، اما سفر کارت‌های قبلی نرخ بهره بالایی داشت، به گونه‌ای که گاهی تا ۱۸ درصد نیز بهره داشت. در حالی که نرخ بهره "سفر کارت ملت" ۴ درصد است.

وی در پایان گفت: اجرای این طرح، یک محرک جدید در بازار سفر ایجاد خواهد کرد و می‌تواند باعث رونق سفر و گردشگری در کشور شود.

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi