انجام سفر‌های نوروزی به شرط مساعد بودن وضع شیوع کرونا
دوشنبه 4 اسفند 1399 بازدید: 19
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: چنانچه موج چهارم کرونا و اوج بیماری در ایام عید نداشته باشیم، سفر‌های نوروزی براساس دستورالعمل‌های تعیین شده و تحت کنترل انجام می‌شود.
به گزارش مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (ISTTA) به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای علی اصغر مونسان در پایان مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی در جلسات مشترک با وزارت بهداشت و وزارت کشور دو نوع دستورالعمل برای انجام سفر‌های نوروزی تدوین و پیشنهاد کرده است، افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد مقرر شد در صورتی که شاهد موج چهارم کرونا در ایام پیش رو نباشیم سفر‌های نوروزی به دو صورت انجام شود. مورد اول در قالب تور‌های گردشگری و اقامت در هتل‌ها و مراکز گردشگری انجام می‌شود و مورد دوم نیز با وسیله شخصی، اما اقامت در هتل‌ها و مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت خواهد بود.
وی تصریح کرد: آنچه که ما و مسئولان وزارت بهداشت و وزارت کشور نگران آن هستیم سفر‌های بی ضابطه‌ای است که مبدأ، مقصد و مکان اقامت آن‌ها مشخص نیست بنابراین به همه ادارات کل میراث فرهنگی ابلاغ کرده ایم تا چادرزدن و اقامت در مراکز اقامتی غیرمجاز ممنوع است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تلاش می‌کنیم تا توزیع یکنواخت گردشگر را در شهر‌ها و استان‌های کشور داشته باشیم تا شاهد تجمع بیش از حد در مناطق کشور نباشیم.
آقای مونسان تاکید کرد: سفر‌های نوروزی به شرط مساعد بودن وضعیت شیوع بیماری انجام می‌شود و اگر وضعیت شهر‌ها به سمت شرایط آبی برود، انجام خواهد شد در غیر این صورت تابع دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا خواهیم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص بودجه ۵۰۰ میلیارد تومانی بخش صنایع دستی برای سال آینده خبر داد و گفت: قرار است این بودجه در قالب تسهیلات ارزان قیمت در اختیار فعالان صنایع دستی قرار گیرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: همچنین در بودجه سال آینده ۷ هزار میلیارد تومان برای کمک به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته شده است.
آقای مونسان گفت: در سال ۹۹ بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به منظور حمایت از فعالان بخش صنایع دستی اختصاص یافته است.
در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی شش نفر از برگزیدگان این جشنواره تندیس و شش نفر دیگر نیز لوح تقدیر دریافت کردند.
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi