حضور مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در تور عشایری و طبیعتگردی در قالب طرح ملی "بوم گشت"
شنبه 27 مرداد 1397 بازدید: 545


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA)، مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در تور دو روزه عشایری و طبیعت‌گردی در قالب سومین دوره طرح ملی "بوم گشت" شرکت کردند و از منطقه ییلاقی لاسم و سیاریس در ارتفاعات پلور دیدن کردند.
در این تور شرکت کنندگان طی هم نشینی با عشایر و استفاده از فضای داخل سیاه چادر (گوت)با  نوع زندگی عشایر ، لبنیات و دیگر فرآورده‌های دامی،آشنا شدند و اسب سواری و تیراندازی نیز از دیگر تفریحاتی بود که در این تور انجام شد.
آبشار آبمراد، غار انگمار و یخچال طبیعی و چشمه ییلاق و همچنین موزه هنرهای تجسمی دکتر نادعلیان اماکنی بودند که مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

ییلاق لاسم و سیاریس:
روستای زیبای لاسم در فاصله 70 کیلومتری از شرق تهران و در مجاورت پلور میباشد که دارای ارتفاعات بسیار زیبایی بوده و سالیانه کوهنوردان بسیاری از مسیرهای مختلف آن صعود نموده و از زیبایی طبیعت آن منطقه لذت میبرند.
ییلاق کوچ‌روهای سنگسری سیاریس است. این ییلاق در مسیر جاده لاسم به فیروزکوه قرار دارد. سنگسری‌ها شاخص‌ترین کوچندگان دامنه‌های البرز هستند. استان‌های سمنان، تهران و مازندران در دوره ییلاقی و استان‌های سمنان، خراسان، تهران و قزوین در دوره‌ی قشلاقی قلمروی این عشایر را تشکیل می‌دهند.
  

گالری تصاویر
1
2
3
4
5
6
7
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi