گردهمایی اوقات فراغت و گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان برگزار شد
یکشنبه 19 اسفند 1397 بازدید: 505


گردهمایی اوقات فراغت و گردشگری افراد دارای معلویت و سالمندان به همت انجمن پاراتورپارس، مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران و سازمان بهزیستی کشور روز شنبه مورخ 18/12/97 در سالن اجتماعات شهید صبوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار شد.
در این نشست که اعضای کانون ها و فعالان حوزه گردشگری معلولان و سالمندان حضور داشتند در ابتدا مهندس محمد اسمعیل شیخ قرائی در خصوص اهمیت گردشگری معلولان و سالمندان توضیحاتی را ارائه کرد و اظهار داشت؛ در بسیاری از کشورهای دنیا صنعت گردشگری نگاه ویژه ای به این دسته از افراد جامعه دارد اما در کشورمان هنوز آغاز راه هستیم و باید تلاش کرد تا مسئولان و فعالان حوزه های شهری و گردشگری به ایجاد امکانات همت گمارند.
سخنران دیگر در این نشست آقای رحیم یعقوب زاده بود که ظرفیت های گردشگری مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران در سراسر کشور را تشریح کردند و اظهار داشتند با توجه به اینکه در کشور میلیون ها نفر سالمند و نیز افراد دارای معلولیت وجود دارد باید در این زمینه اقدامات شایسته ای صورت گیرد تا این افراد بتوانند سفرهای آسان تری را داشته باشند.
رئیس مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران اظهار داشت که این مرکز تمام توان خود را برای توسعه و ترویج گردشگری برای سالمندان و افراد دارای معلولیت به ویژه در میان نخبگان و دانشگاهیان کشور به کار خواهد گرفت.
سخنرانان دیگر نشست آقای دکتر داریوش بیات نژاد، مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران بود که ضمن برشمردن اهمیت این مقوله و اقداماتی که سازمان بهزیستی استان تهران برای این دسته از افراد جامعه انجام داده است، تاکید نمود این سازمان تمام تلاش خود رابه کار خواهد گرفت دستگاه ها و نهادها در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشد. ایشان اظهار داشت؛ گردشگری معلولان و پرداختن آن در ایران، در نگاه اول با توجه به آنکه بسیاری از زیرساخت های اولیه برای گردشگری به صورت کلی هنوز فراهم نیامده، هنوز در مراحل اولیه است. باید در این زمینه همگان تلاش کنند و سازمان بهزیستی نیز در این زمینه اهتمام ویژه ای خواهد داشت در ادامه این نشست دکتر حمید شهبازی و محمدعلی کنجدی در خصوص هم افزایی با نگاه حقوق شهروندی و نیز خدمات گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان به سخنرانی پرداختند.
این نشست با حضور بیش از چهل نفر از اعضای فعال در حوزه گردشگری برای افراد معلول و سالمندان به مدت چهار ساعت برگزار شد.

 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi