دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر":
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 7

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در اختتامیه طرح ملی ایران مرز پرگهر که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد با تأکید بر قابلیت این طرح گردشگری، گفت: تنها راه پیش‌ رو برای گذر از گردنه‌های سخت و رسیدن به توسعه پایدار، شناخت نقاط قوت و ضعف و اعتماد دانشگاهیان و نخبگان به راهکارهای مبتنی بر دانش است.
وی گفت: هویت ایرانیان از عوامل زنده بودن و پایداری حاکمیت و نظام‌های اجتماعی در طول تاریخ است که ابعاد مختلف تاریخی، جامعه‌شناختی و سرزمینی دارد و موجب شکل‌گیری روح مشترک در پرتو مسئولیت‌پذیری شده است.
وی تحولات سیاسی و اجتماعی دهه‌های اخیر را موجب ایجاد باور ما می‌توانیم دانست و گفت: این باور به ویژه در میان نخبگان و دانشگاهیان ایجاد شده و طرح این مسئله از این منظر حائز اهمیت است که توسعه رسانه‌های نوین و مجازی در برخی موارد موجب آشفتگی فرهنگی، بحران هویت و افول برخی ارزش‌های فرهنگ بومی شده است. لذا دغدغه‌مندان فرهنگی باید متناسب با این فضا در جهت بالندگی فرهنگی و نوسازی فرهنگی آحاد جامعه به ویژه نسل جوان و دانشگاهی کوشا باشند.
علیزاده افزود: در همین راستا معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در قالب برنامه‌ها و جشنواره‌های متعدد فرهنگی با تأکید بر هویت و شناسایی مفاخر گام‌های مؤثری را در راستای تقویت روحیه خودباوری و احیای هویت ملی برمی‌دارد که از آن جمله طرح ملی ایران مرز پرگهر است.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران، بازدید هدفمند دانشگاهیان از مراکز علمی و فناورانه و میراث تاریخی کشور را به منظور شناساندن فرهنگ و تمدن ایرانی به نسل جوان به ویژه دانشگاهیان برنامه‌ریزی کرده است، گفت: با اجرای این طرح دانشجویان ضمن بازدید از مواریث تاریخی و تمدنی، با دستاوردهای فناورانه، علمی و فنی نیز آشنا شوند و با مسئولیت‌پذیری و به دور از هرگونه تعصب و تقلید در جهت رشد و پیشرفت کشور گام بردارند و به عبارتی به عنوان سفیران غیررسمی راوی صادق حدیث استقلال، پیشرفت، خودباوری مردمان این سرزمین در حوزه‌های صنعت، گردشگری، کشاورزی، پزشکی و علوم انسانی باشند.
وی افزود: طرح ملی ایران مرز پرگهر به مثابه رویدادی گردشگری و علمی قابلیت فرهنگ‌سازی و معرفی توانمندی‌های این مرز و بوم را به دانشگاهیان دارد. لذا تنها راه پیش‌ رو برای گذر از گردنه‌های سخت و رسیدن به توسعه پایدار، شناخت نقاط قوت و ضعف و اعتماد دانشگاهیان و نخبگان به راهکارهای مبتنی بر دانش است.


 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi