قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر":
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 8


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، شهردار اصفهان در اختتامیه طرح ملی ایران مرز پرگهر که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به پیچیده شدن ماهیت شهرها و زندگی کردن افراد گفت: مدیران شهری باید مسائل را عالمانه شناسایی کنند و هوشمندانه از شهرها حفاظت کنند. همین باعث می‌شود ما به عنوان مدیران شهری خود را ملزم کنیم که برای حل مسائل شهرها از تفکر متفکران و نخبگان و تخصص متخصصان استفاده کنیم. پیمایش‌های ملی و بررسی‌ها نشان می‌دهد شهرهای ما درگیر چالش‌های جدید مانند مسائل فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی و مسائل مربوط به هویت‌های اجتماعی می‌شوند.
قدرت‌الله نوروزی افزود: ناگزیریم از افراد دوراندیش باتجربه و همچنین از افراد خردمند برای اداره شهرها استفاده کنیم و به نظر من ملازمه‌ای میان خردمندان و دوراندیشان برای اداره شهرها وجود دارد. شهرها مجتمع‌های مسکونی برای اقامت ساکنان نیست؛ بلکه هویت شهر به حس تعلق ساکنان، تاریخ شهر و روابط انسانی افراد وابسته است‌. این شهرها هستند که بستر روابط انسانی و مسائل مهم را تأمین می‌کنند.
وی افزود: فضاهای شهری تجلی‌گاه ظهور بروز مسائل تاریخی، اجتماعی و سیاسی است. شهرها دفتر خاطره جمعی و بیانگر شیوه زندگی شهروندان در طول تاریخ هستند. گردشگری می‌تواند یک منبع مالی مهم در شرایط کنونی برای شهرها باشد به همین دلیل است که در دنیا این صنعت به عنوان گسترده‌ترین صنعت خدماتی شناخته شده است.
نوروزی با بیان اینکه اگر گردشگری در اصفهان توسعه یابد می‌تواند شهرهای اطراف مانند کاشان، یزد و شهرکرد را هم منتفع کند، گفت: توسعه گردشگری در اصفهان می‌تواند بر روستاهای گردشگر پذیر چون ابیانه هم تأثیر بگذارد. اگر می‌خواهیم گردشگری رشد کند باید دست مدیران شهری را در توسعه روابط خارجی باز بگذاریم. فکر می‌کنم شهری مثل اصفهان باید در دیپلماسی شهری پایگاه‌های قوی‌تری پیدا کند.
نوروزی در پایان با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در پاریس در سالی که گذشت گفت: مدیریت شهری اصفهان برای اولین‌بار در سالی که گذشت توانست در پاریس ۳۸ برنامه فرهنگی و هفته فرهنگی اصفهان را برگزار کند. ادامه این کار لازمه توسعه گردشگری است. من معتقدم گردشگری در ایران و در برخی نقاط کشور از چاه نفت هم مهم‌تر است‌.


 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi