کاظمی دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر":
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 10


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، کاظمی دلخوش در اختتامیه طرح ملی ایران مرز پرگهر که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به آمادگی مجلس و اعضای فراکسیون گردشگری مجلس برای برگزاری نشست‌های تخصصی با متخصصان این حوزه گفت: یکی از زمینه‌هایی که نشاط، طول عمر و رونق اقتصادی مردم را تأمین می‌کند صنعت گردشگری است اما ما آن‌قدر وابستگی‌مان به نفت شدید است که هنوز و علی‌رغم تلاش‌ها به دلیل مشکلاتی مانند تحریم، برخی ناهماهنگی‌های داخلی و عدم ورود جدی بخش خصوصی نتوانسته‌ایم جایگاه لازم برای صنعت گردشگری را به وجود آوریم.
کاظم دلخوش ادامه داد: زمانی که بودجه را می‌نویسیم ۵، ۶ قلم بیشتر نداریم. امروز با ۲۰ سال پیش کاملاً متفاوت است. من از دوره هفتم تا الان در مجلس هستم، آن زمان ما با بودجه حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور را می‌بستیم الان فقط ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق و دستمزد کنار گذاشته شده است.
وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به جاذبه‌های گردشگری ایران و گیلان گفت: ۸۵ درصد مردم گیلان تالاب انزلی را نمی‌شناسند. از ظرفیت‌های گردشگری نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم. بخشی از آماری که در گردشگری استان گیلان محسوب می‌شود مثلاً مردمی هستند که از آن طرف مرز به آستارا می‌آیند و مواد روزانه خود را تهیه می‌کنند، یا دوستان کشورهای عربی ما که می‌بینند با این دلار راحت‌تر می‌توانند صفا کنند می‌آیند اینها گردشگری نیست. در این بخش باید کار کنیم. اگر از زیرساخت‌ها بخواهیم شروع کنیم در حوزه قانون‌گذاری می‌توانیم به شما کمک کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی افزود: تمام تلاش ما در فراکسیون در این ۱۴، ۱۵ سال این است که دولت‌ها را متوجه کنیم به جای اینکه به دنبال نفت برویم به سراغ بخش‌های دیگر برویم. صنعت گردشگری ما هنوز آن بودجه‌ی لازم را ندارد اما ما آمادگی داریم که روی صنعت گردشگری به صورت جامع کار کنیم. از نظر قانون‌گذاری،دوستان باید به ما کمک کنند اگر ngo ها می‌خواهند به اهداف خود برسند به ما اعلام کنند چه امکاناتی می‌خواهند و چه زیرساخت‌هایی نیاز دارند.
 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi