رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر":
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 7


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و رییس طرح در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد با بیان این که مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان اهتمام بر این داشته که در حوزه فرهنگی و به ویژه گردشگری فعالیت کند، گفت‌: ما طرح‌های مختلفی را در سال‌های فعالیت داشتیم. از جمله طرح ملی "ایران مرز پر گهر" و طرح‌هایی شبیه آن مانند طرح "دریای خاک" یا "گنبد گیتی" و "همایش ملی خلیج فارس".
رئیس مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی، افزود: ما سعی کردیم دانشگاهیان و نخبگان را در طرح "ملی ایران مرز پر گهر" برای آشنایی با دستاوردهای انقلاب به بازدیدهای علمی فرهنگی ببریم و خیلی از این دانشجویان از طریق ارتباطی که طی بازدید از مراکز علمی فرهنگی گرفتند، وارد حوزه اشتغال شدند.
رحیم یعقوب‌زاده، رئیس مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران و رئیس طرح ملی «ایران مرز پرگهر» نیز طی سخنانی با اشاره به تأسیس این مرکز در سال ۸۲، گفت: این مرکز در راستای رویکردهای فرهنگی جهاددانشگاهی تأسیس شد. به غیر از طرح مرز پرگهر ما طرح‌های دیگری مثل دریای خاک برای حضور گردشگران در کویر، طرح گنبد گیتی برای کوه‌پیمایی و ۱۲ دوره همایش علمی خلیج فارس را برگزار کرده‌ایم، سال آینده نیز قرار است همایش خلیج فارس به صورت بین‌المللی برگزارشود.
وی در خصوص نتایج برگزاری طرح ایران مرز پرگهر، گفت: اجرای این طرح موجب می‌شود دانشجویان نه تنها با میراث عظیم تمدنی ایران آشنا شوند بلکه در کنار آن از مراکز فناورانه و صنعتی نیز بازدید کنند، این امر سبب می‌شود با دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب نیز آشنا شوند.

برگزاری دو هزار و ۷۹۰ اردو در سراسر کشور
یعقوب‌زاده اعلام کرد: طی ۱۳ دوره برگزاری این طرح، دو هزار و ۷۹۰ اردو در سراسر کشور برگزار شد و ۱۰۳ هزار نفر تا پایان دی‌ماه از مراکز گردشگری و صنعتی بازدید‌‌ کردند.
 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi