زینب یوسفی دبیر سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر:
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 9


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، زینب یوسفی دبیر طرح در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد اظهار کرد: این طرح با هدف تقویت روحیه خودباوری و تحقق شعار ما می‌توانیم در میان دانشگاهیان و نخبگان دانشگاهی به‌منظور آشنایی آنها با مواریث فرهنگی و تمدنی، پروژه‌های ملی و توانمندی‌های صنعتی، اقتصادی، علمی - آموزشی و زیربنایی کشور طراحی شده است که با نظارت مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران و با همت معاونت‌های فرهنگی منتخب جهاد دانشگاهی در سراسر کشور اجرا می‌شود.
دبیر طرح ملی سیزدهمین دوره ایران مرز پرگهر عنوان کرد: این طرح از سال ۸۴ تا پایان سال ۹۶ در ۱۴ دوره برگزار شده است که تعداد ۱۰۳ هزار و ۶۰۰ نفر طی ۲ هزار و ۷۹۰ اردو از مراکز علمی - فرهنگی و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیز مواریث تمدنی و تاریخی کشور بازدید کرده‌اند.
وی در ادامه توضیح داد: همچنین سه دوره اخیر این طرح از سال ۹۴ تاکنون ۱۷۳ اردوی علمی - فرهنگی در دو بخش دانشجویی و اساتید تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و ۶۰ حوزه علمی - فرهنگی در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی ویژه اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نیمه دوم سال ۹۶ با مشارکت این دو ارگان صورت گرفت.
یوسفی در ادامه بیان کرد: این طرح با مدلی مناسب و نظام‌مند و متناسب با رشته‌های تحصیلی شرکت‌کنندگان از بناهای تاریخی و فرهنگی و مراکز علمی فناورانه طراحی شده است که طی آن دانشجویان بی‌واسطه ورود و با ایران امروز و ایران تاریخی آشنا می‌شوند و اعتماد به‌نفس آنها را برای ساختن ایران امروز بر پایه دستاوردهای ایران دیروز ایجاد می‌کند.
 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi