دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر":
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 6


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد با بیان این که هر گاه سخن از گردشگری به میان می‌آید بحث‌ها معطوف به بسترهای فراهم شده برای این امر است، گفت‌: گزارشاتی هم ارائه می‌شود به نوعی ناظر بر همین بسترسازی‌ها است. وقتی صحبت از پیامدهای گردشگری می‌شود، در درجه اول شاید آن چه که به ذهن متبادر می‌شود این است که سفر و گردشگری یک امر اقتصادی است، ولی در واقعیت سفر یک امر ترکیبی و چند ضلعی است که یکی از ارکان آن اقتصاد است و وجه‌های مهم دیگری هم دارد که از آن جمله می‌توان به وجه‌های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.
دکتر غلامرضا غفاری همچنین خاطر نشان کرد: وقتی شهری شهر می‌شود که تعاملات در آن فزونی گیرد و سفر و گردشگری واقعیتی است که بنیانش بر تعامل و ایجاد ارتباط نهاده شده است. ما گاهی اوقات فقط مسافران را می‌بینیم. در حالی که باید به جامعه میزبان نیز توجه شود. جامعه پیرامون هم نسبت به فرد تازه وارد نگاه جدیدی دارد و مجموعه این نگاه‌ها است که تعاملاتی را رقم می‌زند. اگر بخواهیم شهر پویایی داشته باشیم باید به مقوله سفر و گردشگری که یک باز آفرینی را موجب می‌شود، توجه کنیم. احیای شهر در گرو این است که تبادلات در نواحی مختلف از لحاظ گردشگری وجود داشته باشد. به میزانی که سفر افزایش پیدا می‌کند جهت گیری عام گرایانه افزایش می‌یابد و تعارضات کمتر می‌شود. 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi