احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر":
سه شنبه 21 اسفند 1397 بازدید: 113


به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" که صبح دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به این که این جشن‌ها را علی منتظری بنیان نهاده است، درباره جشن نوروز گفت‌: این نوروزی را که هر ساله جشن می‌گیریم سابقه سه هزار ساله دارد. نوروز نشان دهنده استقرار و سکونت دائمی است. از زمانی که ما یک جا نشین شدیم جشن نوروز و مهرگان آغاز شد و این یک جا نشینی مبدا شهر و شهرنشینی است. اگر بتوانیم در کنار ظرفیت‌های دیگر گردشگری گزارشات سفر را هم بنویسیم ارزشمند است.
مسجد جامعی با سپاس از نامگذاری ا ین طرح به نام "ایران مرز پر گوهر" به سرود " ای ایران" اشاره کرد و یادآور شد: این سرود یک میراث ارزشمند است که در سال‌های اشغال تهران توسط حسین گل گلاب و روح الله خالقی ساخته شده‌اند. این شعر در دل و جان ایرانیان می‌نشیند و مثل هر میراث دیگری برای مردم مهم است. اگر در تصمیم گیری تاریخی مردم یک سرزمین تصرف کنید باعث ناراحتی، عصبانیت و فاصله گذاری میان مردم می‌شود. 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi