آتش‌سوزی در میراث جهانی اتریش
یکشنبه 10 آذر 1398 بازدید: 588

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA) به نقل از ایسنا و به نقل از ای توربو نیوز، در پی آتش‌سوزی شب گذشته «هال‌اشتات» مقامات اتریش از گردشگران خواسته‌اند تا زمان مشخص شدن علت این حادثه از این شهر بازدید نکنند.

شهر «هال‌اشتات» با بیش از یک میلیون بازدیدکننده در سال که بخش اعظمی از آنان را گردشگران آسیایی تشکیل می‌دهند، یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری اتریش محسوب می‌شود. تعداد بازدیدکنندگان این  شهر در بعضی از روزها به ۱۰ هزار نفر هم می‌رسد.

آتش‌سوزی از یک کلبه چوبی کوچک آغاز شد و  سپس به ساختمان‌های مجاورش هم سرایت کرد. ساختمان‌های این شهر در فواصل کم با یکدیگر ساخته‌ شده‌اند، بنابراین ساختمان‌های اطراف نیز دچار صدمه شده‌اند. در زمان وقوع حادثه ۸ ماشین آتش نشانی و ۱۰۹ آتش‌نشان در محل حاضر شدند با این حال علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است.

کمتر از ۸۰۰ ساکن دائمی در «هال اشتات» زندگی می‌کنند. این شهر قدیمی‌ترین معدن نمک جهان را در خود جای داده‌است و گردشگران بسیاری را برای طراحی ساختمان‌های منحصر بفرد خود جذب می‌کند.

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi