مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران برگزار می کند: برگزاري اختتاميه چهاردهمین دوره طرح ملي "ايران، مرز پرگهر"
شنبه 14 دی 1398 بازدید: 176

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران و رییس طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" از برگزاری اختتاميه چهاردهمین دوره این طرح با حضور شخصيت­هاي اجرايي و علمي شاخص خبر داد و گفت: مركز گردشگري علمي- فرهنگي دانشجويان ايران وابسته به جهاد دانشگاهی با هدف ایجاد ارتباط بين صنعت و دانشگاه و تقویت روحيه خودباوري و انسجام ملی و شناساندن دستاوردهاي علمي و فناورانه ايجاد شده يا توسعه­يافته پس از انقلاب شكوهمند اسلامي و نيز مواريث و تنوع فرهنگي اقصی‌نقاط کشور به دانشگاهيان و نخبگانِ جوان طرح ملي ايران مركز پرگهر را به صورت ساليانه برگزار مي‌كند.

یعقوب زاده گفت: اردوهای علمی- فرهنگی "ایران، مرز پرگهر" که به همت مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران توسط معاونت های فرهنگی واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور چهاردهمین سال و دوره خود را پشت سر گذاشته است، از طرح های فرهنگی برجسته­ای است که مورد­استقبال خوب دانشجویان قرار گرفته است.

وی افزود: اين طرح از سال 1384 تا پايان سال تحصيلي 1397 در 14 دوره در سراسر کشور برگزار شده است که پانزدهمین دوره آن نیز تا پایان سال ادامه خواهد داشت، با بازدید از پروژه‌های ملی و مواریث تاریخی ایران اسلامی(اردوهای فناورانه)، کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان (اردوهای دریای خاک)، کوه‌نوردی آماتوری دانشجویان (اردوهای گنبد گیتی) و طبیعت‌گردی دانشجویان (مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست ایران) (اردوهای بوم‌گشت) انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری اردوهای علمی- آموزشی این طرح سعی بر آن شده است که با ایجاد زمینه‌های مناسب، ارتقاء تفکر خویش فرمائی، خلاقیت و کارآفرینی، مهارت‌افزایی، پرورش ایده‌‍‌های نو و همچنین افزایش بهره‌وری، کارآمدی و اثربخشی در بین جوانان حاصل گردد.

در اردوهای فرهنگی–تفریحی نیز ارتقای سطح فرهنگی تربیتی مخاطبین در بستر برنامه های پر نشاط و جذاب، صیانت از جوانان در برابر آسیب‌های اجتماعی و کنترل هیجانات، جهت دهی مثبت به اوقات فراغت و بهره برداری مناسب از نشاط و هیجان دوره جوانی مدنظر بوده است.

رییس طرح اظهار کرد: طي برگزاري اين طرح در طول چهارده سال، بیش از 101033 نفر از دانشجويان سراسر كشور 2830 اردو از مراكز و پارك­هاي فناوري، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز کارآفرینی، پژوهشگاه‌ها، نیروگاه‌ها واحدهاي توليدي و خدماتي و نيز سايت­هاي تاريخي و مواريث فرهنگي بازديد كرده­اند تا با اقدامات شاخص انجام‌شده پس از انقلاب اسلامي آشنا شوند.

وی در ادامه افزود: این مراسم بر محور آشناسازی با تجاری‌سازی علم و فناوری، ترویج و تعمیق هویت و یکپارچگی ملی، کارآفرینی، مهارات افزایی و کسب و کار جوانان، تحول و نوآوری در صنایع کشور و زیباسازی شهری و اعاده هویت ایرانی-اسلامی تمرکز دارد.

یعقوب زاده افزود: در این مراسم از واحدهای برگزیده مجری، مراکز و شرکت‌های علمی-فناورانه برتر که بیشترین همکاری را در هماهنگی و اجرای بازدیدها داشته­اند و نیز دانشجویان فعال شرکت­کننده در طرح تقدیر می شود.

وی بیان کرد: مراسم اختتاميه چهاردهمین دوره طرح در تاريخ 12/12/98 در دانشگاه تهران برگزار مي‌گردد.

خاطرنشان می گردد پس از پایان مراسم اختتامیه، شرکت کنندگان از جاذبه های گردشگری تهران بازدید خواهند کرد.

علاقمندان برای ثبت نام و شرکت در این مراسم می‌توانند به سایت istta.ir یا ادمین کانال تلگرامی مرکز به آدرس @istta مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های 66491222 و 66491136 تماس بگیرند.


 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi