کتاب میراث و گردشگری فرهنگی
چهار شنبه 30 فروردین 1396 بازدید: 3817

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA)، با توجه به اينكه ايران در زمينه ميراث مادي و معنوي و نيز گردشگري فرهنگي داراي توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي چشمگيري است نويسندگان كتاب میراث و گردشگری فرهنگی برآنند تا به مدد بهره‌گيري از مطالعات و تجربيات خود در اين حوزه و با بررسي نظريه‌ها و مدل‌هايي كه تاكنون پيرامون گردشگري ارائه شده است، اقدام به تبيين گردشگري فرهنگي و طبقه‌بندي جامعي از اين نوع از گردشگري و شاخه‌هاي آن ارائه كنند تا بتواند الگويي براي مطالعه پيرامون گردشگري فرهنگي قرار گيرد.

کتاب میراث و گردشگری فرهنگی حاوی 5 فصل شامل مفاهیم و کلیات، انگیزه‌ها و گونه‌های گردشگری، عناصر گردشگري و آثار فرهنگي اجتماعي گردشگري، ميراث فرهنگي ايران و گردشگري فرهنگي، نتيجه‌گيري و راهكارهاي توسعه گردشگري فرهنگي در ايران می‌باشد.

همچنین در اين كتاب، ضمن بيان علمي مباحث گردشگري، سعي شده است گردشگري فرهنگي و ميراث فرهنگي ايران به شكل مبسوط‌تري مورد كنكاش و بررسي قرار گيرد.

در فصل اول پس از مقدمه، اهميت و مفاهيم گردشگري، اهداف و پيشينه موضوع توضيح داده شده است.

در فصل دوم، تلاش شده است گردشگري بين‌المللي و تاريخچه گردشگري در جهان و ایران وهمچنين انگيزه‌هاي گردشگران از سفر تشريح و در پايان فصل طبقه بندي از انواع گردشگري ارائه شده است.

در فصل سوم ضمن توضيح ديدگاهها و رويكردهاي گردشگري، عناصر گردشگري شامل حمل و نقل، اقامتگاه، غذا و رستوران، جاذبه ها و خدمات، و با توجه به آنكه گردشگري واجد اثرات منفي ومثبت فراواني است مهمترين تاثيراتي كه گردشگري در حوزه هاي اجتماعي - فرهنگي در بر دارد، مورد بحث قرار گرفته و نيز برخي از انواع گردشگري معرفي شده است.

در فصل چهارم ميراث مادي و معنوي ايران و گردشگري فرهنگي و انواع آن شامل؛ گردشگري تاريخي، گردشگري هنري، گردشگري ادبي، گردشگري خلاق، گردشگري معيشتي، گردشگري اجتماعي، گردشگري كتاب، گردشگري صوتي و گردشگري فرهنگ پاپ تشريح شده است.

در فصل پنجم، راهكارهايي به منظور حل مشكلات و رفع موانع توسعه گردشگري فرهنگي تحت عنوان نتيجه گيري ارايه شده است.

و در نهايت مجموعه مقررات و منشور گردشگري فرهنگي و ميراث فرهنگي آورده شده است. در خاتمه بايد گفت در اين كتاب سعي شده است اساسي ترين مباحث ميراث فرهنگي و گردشگري فرهنگي مطرح شود. در اين كتاب تلاش بر اين بوده است تا در هر مبحثي به ايران ووضعيت آن اشاره گردد.

 

  گفتنی است این کتاب در 240 صفحه و شمارگان 1000 نسخه با قیمت 14000 تومان از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به چاپ رسیده است و علاقه‌ مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 66491136 تماس حاصل نمایند.

 

 
 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi