برگزاری سه رویداد ملی و بین المللی
پنج شنبه 18 دی 1399 بازدید: 803
به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA)،رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان ایران از 3 رویداد مهم در حوزه گردشگری خبر داد و گفت: از آنجائیکه مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان ایران متولی حوزه گردشگری جامعه دانشگاهی کشور می‌باشد در نظر دارد برنامه هایی به شرح ذیل رو به اجرا بگذارد:
1-جشنواره بین المللی گردشگری غذاهای ملل با رویکرد پساکرونا (اعم از ملزومات طبخ غذا، محصولات غذایی، راه‌اندازی رستوران و کافه، مسابقات قهوه و آشپزی، معرفی غذاها و نوشیدنی‌های ایرانی و فرنگی، بومی و محلی، اعتبارسنجی و رتبه‌بندی رستوران‌ها – کافه‌ها و سرآشپزهای مطرح و کلیه حوزه‌های مرتبط با جشنواره)
2-کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت که با حضور پزشکان متخصص و فعالین بخش‌های خصوصی و شرکت‌های عرضه خدمات گردشگری سلامت داخلی و خارجی، مراکز درمانی مرتبط در گردشگری سلامت، دهکده‌ها و مراکز اقامتی گردشگری سلامت، متخصصین صنعت گردشگری سلامت و سایر امور مرتبط با کنفرانس برگزار می‌شود
3-کنفرانس بین‌المللی سرمایه‌گذاران حوزه زیرساخت گردشگری (اعم از هتل، مراکز اقامتی، مراکز خرید، مراکز تفریحی) که یکی از مهمترین بخش‌های این رویداد ایجاد کرسی ایرانیان سرمایه‌گذار خارج از کشور خواهد بود.
یعقوب زاده افزود:با توجه به اهمیت رویدادهای فوق‌الذکر و حضور مسئولین داخلی و هیئت‌های دیپلماتیک و همچنین نماینده مجلس خبرگان رهبری تهران در افتتاحیه مراسمات و حضور متخصصین و فعالان بخش‌های خصوصی داخلی و خارجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه  قرار خواهد گرفت. 
 
ناهید مظلوم مشاور عالی ریاست در کمیته تشریفات در ادامه اعلام داشت: هر یک از رویدادهای فوق‌الذکر دارای اهمیت ویژه ای می‌باشد و درحال‌حاضر مشغول برنامه‌ریزی جهت جانمایی مراسمات در زمان مناسب و چگونگی برگزاری آنها به نحواحسن هستیم.
وی افزود: همچنین درنظر داریم از شرکت‌های متخصص در امر تشریفات برگزاری مراسمات ویژه و خاص جهت همکاری دعوت به عمل آوریم.
مشاور عالی ریاست در کمیته تشریفات یادآور شد: یکی از موارد مورد توجه در جشنواره غذا انجام اعتبارسنجی و رتبه‌بندی تخصصی می‌باشد که باعث می‌شود فعالین صنعت غذا در این رویداد به لحاظ تخصصی، تجربی و علمی خود را محک زده و به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شوند.
مظلوم افزود: با ایجاد دبیرخانه دائمی هر یک از رویدادهای فوق درنظر داریم در هر سال با رویکردهای متفاوت و البته با میزبانی برخی از کشورها دبیرخانه مراسمات فوق را موردتوجه قرار داده تا به نوعی پیام‌رسان صلح و دوستی کشور عزیزمان ایران باشیم.
 
در پایان سعید بابایی مشاور عالی ریاست مرکز در امور بین‌الملل و راهبردی در سخنان خود با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری رهبری مبنی بر بحث «اقتصاد مقاومتی» در کشور به این فرموده رهبری که «کاهش وابستگی به صنعت نفت یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است، این وابستگی، میراث شوم صد ساله ماست.» اشاره کرد.
بابایی همچنین سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درخصوص استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی گردشگری را که می‌فرمایند: «من تصورم این است که اگر مسئولین کشور بتوانند از همین مسئله گردشگری به شکل درست، با تبلیغات صحیح و با جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد آن، کشور را از همه مقوله‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند.»  مهم برشمرد.
سعید بابایی در پایان افزود: با توجه اهمیت مراسمات فوق‌الذکر با همکاری وزارت محترم امور خارجه در حال هماهنگی جهت دیدار با سفرای محترم کشورها در تهران و برخی مسئولین دیپلماتیک کشورها هستیم تا بتوان همکاری مشترک ایران و برخی از کشورها جهت برگزاری با میزبانی کشورهای موردنظر محقق یابد.

 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi