دانستنی های گردشگری
اکو کمپ یکی از جدیدترین ایده‌های نوآورانه در صنعت گردشگری بوده که در سالهای اخیر با اهمیت موضوع حفظ محیط زیست در جهان اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
دوشنبه 2 بهمن 1402
دره خرم‌آباد یکی از زیستگاه‌های کهن بشر است که محل سکونت انسان‌های "نئاندرتال" و هوشمند بوده است و اخیراً پرونده ثبت جهانی آن در یونسکو به جریان افتاده است.
سه شنبه 26 دی 1402
دانشمندان یک جنگل باستانی در جزیره بارو کلرادو در مرکز کانال پاناما کشف کردند که قدمت آن به بیست و سه میلیون سال قبل برمی‌گردد. به گفته دانشمندان آتشفشان محلی این منطقه در اوایل دوره میوسن فوران کرده که باعث مدفون شدن درختان جنگل شده است.
دوشنبه 25 دی 1402
آب‌های دریای عمان و خلیج فارس زیستگاه پنج گونه لاک‌پشت دریایی از جمله سبز، نوک عقابی، زیتونی، پشت سرخ و پشت چرمی است که سواحل شنی و ماسه‌ای مَکُران در جنوب سیستان و بلوچستان محدوده شهرستان‌های چابهار، دشتیاری، کنارک و زرآباد زیستگاه گونه لاک‌پشت سبز محسوب می‌شود.
دوشنبه 18 دی 1402
اتاق کودک و نوجوان موزه سینما همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) راه‌اندازی شد.
شنبه 16 دی 1402
سردار بهمن کارگر گفت: پنج موزه با موضوع دفاع مقدس در دست ساخت قرار دارد، براساس هدف‌گذاری تعداد موزه‌ها را به سی و هفت موزه در سطح کشور خواهیم رساند.
چهار شنبه 13 دی 1402
محققان ژاپنی موفق شدند فسیل یک موجود با ابعاد کوسه‌ را که شبیه به هیچ‌یک از موجودات منقرض شده نیست، کشف کنند.
دوشنبه 4 دی 1402
"یکی بود یکی نبود قصه ها و افسانه ها"، این جمله خاطرات شب یلدایی دوران کودکی بسیاری از مازندرانی ها را رقم زده و امروز تنها کورسویی از این قصه گویی ها در چِله شو روشن است.
چهار شنبه 29 آذر 1402
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قوانین خوبی در زمینه آب ، خاک و هوا در کشور داریم اما کارهای انجام نشده و انباشت شده روی هم، موضوعات محیط زیستی را به چالش تبدیل کرده است.
چهار شنبه 29 آذر 1402
به پیشنهاد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با همکاری وزارت امور خارجه، لغو روادید سی و سه کشور در هیأت دولت به تصویب رسید.
شنبه 25 آذر 1402
یونسکو و رسانه‌های خارجی بر اهمیت میراث کهن «افطاری» تاکید کردند و ماندگاری سنت‌های جهان اسلام را ضروری خواندند.
چهار شنبه 22 آذر 1402
جاناتان، پیرترین حیوان زمینی زنده در دنیاست که حتی به‌عنوان قدیمی‌ترین گونه لاک‌پشتی در جهان ثبت شده است.
سه شنبه 21 آذر 1402
آلبرت بیگجانی که چندی پیش نمایش «مارشملو» را در آسیای میانه و درشهرهای دوشنبه و سمرقند و بخارا اجرا کرده است، این سفر را بسیار منحصر به فرد دانست و تاکید کرد که در این سفر افق‌هایی برایش روشن شده که ما از آن نا آگاهیم.
شنبه 18 آذر 1402
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi