تازه های گردشگری
بر پایه پژوهش های انجام گرفته، قدیمی ترین اشاره نوشتاری در باره یلدا به زبا ن فارسی امروز مربوط به ابوریحان بیرونی، در کتاب معروف آثارالباقیه، و مورخ ایرانی گردیزی درکتاب زین الاخبار می باشد.
سه شنبه 30 آذر 1395
ناهماهنگی تعطیلات در برخی کشورها با تعطیلات جهانی موجب شده که اقتصاد این کشورها با تعطیلاتی 3 تا 4 روزه مواجه باشد. برای حل این مساله اما، برخی از کشورها با مشورت متخصصان و کارشناسان دست به تغییراتی در این تعطیلات زده‌اند تا این زیان‌ها را به حداقل برسانند. از جمله تغییرات صورت گرفته را می‌توان تبدیل تعطیلات آخر هفته به روزهای جمعه و شنبه در کشورهای اسلامی دانست. این کار موجب می‌شود همکاری بین بازارهای بین‌المللی بیشتر شود.
شنبه 29 آبان 1395
صنعت گردشگری در سال‌های اخیر به سرعت گسترش یافته و در ردیف یکی از بزرگترین منابع درآمد جهان قرار گرفته است. چرخه عظیم مالی که به طور غیرمستقیم حول محور صنعت گردشگری می‌چرخد، به مراتب تاثیرگذارتر از درآمدهای مستقیم بر اقتصاد جهانی است.
یکشنبه 16 آبان 1395
گردشگری به عنوان یک فعالیت بازرگانی،نقش و اهمیت به‌سزایی در رشد و توسعه‌ اقتصادی کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه دارد.
چهار شنبه 12 آبان 1395
دستیابی به آمار و اطلاعات برای موارد مختلفی از جمله برنامه‌ریزی نهادهای گوناگون حکومتی و اجتماعی از گذشته مورد توجه قرار داشته و تلاش‌های زیادی در این حوزه صورت گرفته است. امروزه نیز نقش آمار با توجه به رشد جهانی و گسترده‌ شدن اقتصاد جهانی و ارتباطات افزایش یافته است. در کشورهای جهان سوم مساله تهیه آمار همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها بوده و در برخی موارد فقدان یک مرکز آماری مناسب برای جمع‌آوری اطلاعات مورد‌نیاز و در برخی موارد نقص و ضعف در این حوزه موجب شده است تا بخش‌های مختلف اقتصادی مربوطه کارآیی بالقوه خود را نداشته باشند.
شنبه 1 آبان 1395
ارشناسان اقتصادی معتقدند آزادسازی قیمت موجب افزایش سودآوری می‌شود و همین موضوع به بهبود کیفیت و کمیت زیرساخت‌های اقامتی منجر خواهد شد.
چهار شنبه 28 مهر 1395
طولانی‌ترین پله‌برقی جهان در چین راه‌اندازی شد.
شنبه 24 مهر 1395
آیا گردشگری را به عنوان وسیله اشتغال‌زایی و کسب درآمد، می‌توان بر میراث فرهنگی به عنوان "زمینه‌ساز شناخت هویت و خط حرکت فرهنگی انسان" مرجح دانست؟
شنبه 10 مهر 1395
در بحث پیرامون گردشگری، موضوعی که همواره از سوی دست‌اندرکاران این صنعت به‌ویژه در بخش دولتی مطرح بوده، توجه به کمیت گردشگران یا تعداد آنان است؛ درحالی‌که کیفیت حضور یک گردشگر از کمیت آن مهم‌تر است. اینکه گردشگر چقدر در مقصد مورد نظر هزینه می‌کند و از این طریق، بر اقتصاد منطقه میزبان و درآمدزایی جامعه محلی تاثیرگذار است، موضوعی است که در برنامه‌ریزی‌های گردشگری باید همواره مورد توجه قرار گیرد.
دوشنبه 5 مهر 1395
اگرچه تا امروز ایستگاه‌های راه آهن مبدا سفر بودند اما می‌توان برخی از آنها را به تنهایی جاذبه گردشگری دانست که در کنار جان‌پناه‌ها، پل‌ها و ریل‌های قطار یک بسته سفری جذاب را می‌سازند.
چهار شنبه 24 شهریور 1395
-
چهار شنبه 24 شهریور 1395
اگر ترس از ارتفاع دارید، یا جزو افرادی هستید که تماشای زیبایی‌های طبیعت از ده‌ها متر بلندی، ضربان قلب‌تان را بالا می‌برد و لذتی از این هیجان نمی‌برید، بهتر است بی‌خیالِ سوار شدن "جذاب‌ترین تله‌کابین‌های" دنیا شوید.
سه شنبه 23 شهریور 1395
در آخرین فصل تابستان و در حالی که روزهای گرم سال به شماره‌ افتاده‌اند، بد نیست وقفه‌ای در روزمرگی‌های زندگی‌تان ایجاد کنید و زمانی را به یک سفر تابستانی اختصاص دهید؛ سفر به مناطقی از ايران که برخلاف گرمای معمول این روزهای سال، هوایی خنک و دلنشین‌ دارند.
چهار شنبه 17 شهریور 1395
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2015 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi