دانستنی های گردشگری
تبریز شهری تاریخی‌ست و آثار باستانی و کهن بسیاری مانند مسجد کبود، موزه آذربایجان و بسیاری دیگر را در خود جای داده است.
دوشنبه 10 مهر 1402
«ریانه برناوی»، فضانورد عربستانی منظره‌ای شگفت‌انگیز از کعبه و شهر مکه را از ایستگاه فضایی بین‌المللی به اشتراک گذاشت.
یکشنبه 7 خرداد 1402
زیباترین سواحل ایران در کرانه دریاهای مازندران، مکران و خلیج فارس قرار دارند و از بهترین نقاط گردشگری کشورمان به شمار می‌روند.
دوشنبه 11 اردیبهشت 1402
خشکسالی، بار دیگر صنعت گردشگری را زیر تیغ بحران برده و بسیاری از مقاصد پیشروی جهان همچون اسپانیا که اقتصاد آنها متکی به توریسم است را به‌‌‌شدت متاثر ساخته و این مقصد گردشگران خارجی را در وضعیت «اضطرار خشکسالی» قرار داده است. این موضوع در دیگر کشورهای اروپایی و جهان نیز صدق می‌کند و توریسم تابستانی را در معرض خطر کم آبی قرار داده است.
شنبه 9 اردیبهشت 1402
تالاب انزلی گیلان یا «انزلی‌سل» در زبان گیلکی، یکی از زیباترین و مهم‌ترین تالاب‎‌های طبیعی آب شیرین کشور در جنوب غربی شهر بندرانزلی و دریای کاسپین است که با وجود مناظر منحصربه‌فرد و تنوع زیستی، یکی از محبوب‌ترین مقاصد طبیعت‌گردی در استان گیلان به‌شمار می‌آید.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1402
آذربایجان غربی به دلیل دارا بودن مناطق بکر و طبیعی منحصربه‌فرد و آب‌وهوای خنک این روزها بهترین مقصد گردشگران تابستانی است.
شنبه 18 تیر 1401
سمنان شهری کهن با آثار تاریخی متعدد و متنوع و بافتی تاریخی با وسعت بیش از ٣٧۵ هکتار، دارای بزرگ‌ترین بافت تاریخی استان سمنان، مرکز استان سمنان و شهری مهم که وجود آثار تاریخی متعدد گواهی بر اهمیت و غنای تاریخی و فرهنگی این کهن شهر است.
سه شنبه 14 تیر 1401
صنعت گردشگری به تکنیک‌های جذب توریست گفته می‌شود و مطالعه جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف جهان، معنی و مفهوم صنعت گردشگری را بیشتر روشن می‌کند.
شنبه 28 خرداد 1401
استان اردبیل با دارا بودن موقعيت جغرافيای و طبيعی، زیرساخت‌های مهم ورزشی و قهرمانان و پهلوانان ورزشی می‌تواند به يکی از قطب‌های مهم گردشگری ورزشی کشور تبدیل شود.
چهار شنبه 4 اسفند 1400
گردشگری حلال و توسعه آن از سوی دولت کره جنوبی، باعث شده که این کشور به مقصدی محبوب برای مسلمانان تبدیل شود. این بخش از صنعت توریسم برای دولت کره جنوبی نه تنها منبع درآمد اقتصادی بلکه یک رسانه دیپلماتیک مفید است، زیرا طرف‌های زیادی به غیر از گردشگران مسلمان از آن تأثیر می‌پذیرند.
یکشنبه 12 دی 1400
گردشگری دریایی موضوعی است که از ابتدای روی کار آمدن متولیان جدید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بارها بر آن تاکید شده است.
یکشنبه 23 آبان 1400
شورای جهانی گردشگری نسبت به مسافرت‌‌‌های ۲۰۲۲ خوش‌‌‌بین است و برآورد می‌کند که گردشگری اروپا با در پیش گرفتن ۵ اقدام مهم می‌‌‌تواند علاوه بر بهبود جزئی در سال ۲۰۲۱، بیش از ۸۰ درصد از درآمدهای حاصل از سفرهای بین‌المللی سال ۲۰۱۹ را در سال ۲۰۲۲ باز یابد.
چهار شنبه 12 آبان 1400
افزایش واکسیناسیون، کاهش ابتلا و اشتیاق به سفر و رهایی از قرنطینه، سناریوی سفرهای تجاری را طی دو ماه به ‌طور کل تغییر داد.
یکشنبه 9 آبان 1400
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi