مقاله
این مقاله به بررسی تأثیر ظرفیت‌های گردشگری غذا در مرکزیت فضایی مقاصد گردشگری می‌پردازد. بدین‌منظور از رویکرد تحلیل شبکة مقاصد گردشگری و مدل جاذبه در استان مازندران استفاده شده است.
یکشنبه 9 مهر 1402
در این مقاله سعی شده تا با استفاده از روش کتابخانه‌ای و مطالعات میدانی (پرسشنامه) و بهره‌گیری از مدل تحلیل عاملی و تحلیل واریانس یک‌طرفه، موثرترین عوامل در جذب گردشگران به مراکز تجاری- تفریحی با تأکید بر مرکز الماس شرق مشهد ارزیابی گردد.
شنبه 8 مهر 1402
نظر به اهمیت قدرت نرم در افزایش قدرت ملی، هدف پژوهش حاضر، بررسی نقش گردشگری جنگ در تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است.
سه شنبه 4 مهر 1402
پژوهش حاضر با هدف طراحی الگوی مطلوب توسعه گردشگری فرهنگی در ایران به رشته تحریر درآمده است.
سه شنبه 4 مهر 1402
هدف این مطالعه ارایه چارچوبی جامع جهت سطح بندی و درک اثرپذیربودن یا اثرگذاربودن هر یک از عوامل موثر بر توسعه گردشگری ادبی استان یزد است.
سه شنبه 4 مهر 1402
به بهانه روز جهانی گردشگری از دهه 1980 سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) هر ساله شعاری را برای روز جهانی گردشگری انتخاب می نماید.
دوشنبه 5 مهر 1400
ویروس کرونا که آمد گردشگری و سفر قربانی شیوع این بیماری قلمداد و خیلی زود فعالیت‌های مرتبط با گردشگری با تابلوی ایست و ممنوعیت مواجه شد. اهالی گردشگری هم به واسطه‌ فرهنگ تعاملی خود این محدودیت‌ها را پذیرفتند تا کمکی به اوضاع نا‌بهنجار موجود باشد.
یکشنبه 21 شهریور 1400
آداب معاشرت یعنی راه و رسم درست معاشرت کردن با دیگران و به عبارتی بهتر روش های برخورد و ارتباط صحیح و موثر با اطرافیان، از اعضای درجه یک خانواده گرفته تا خویشان، دوستان، آشنایان، همکاران، همشهریان، هموطنان و مردم سایر کشورهاست که این موضوع در سفرها نمود عینی پیدا می‌کند و این درست و صحیح رفتار کردن‌ها نیز به مرور زمان الگوهای رفتاری شایسته‌ای را در بستر خانواده، محیط کار و جامعه خلق می‌کند.
شنبه 20 شهریور 1400
بهداشت و سلامت در پساکرونا بیشترین نگرانی گردشگران خواهد بود. رفتار سفر تغییر کرده و پیش‌بینی می‌شود که روند جدید سفر، گردشگری سال ۲۰۲۱ و بعد از آن را شکل ‌دهد.
یکشنبه 17 اسفند 1399
سازمان‌های بین‌المللی از قبیل سازمان جهانی گردشگری پیش‌بینی کرده‌اند که شمار گردشگران در دهه‌های آتی افزایش خواهد یافت و این امر به‌صورت خاص در قاره آسیا اتفاق می‌افتد.
چهار شنبه 5 آذر 1399
صنعت گردشگری امروزه همانند سایر صنعت‌ها و فعالیت‌ها، در سطح ملی و بین‌المللی تحولات متفاوتی را در دهه اخیر تجربه کرده است.
شنبه 29 شهریور 1399
مرور مطالب این مقاله علاقمندان و همه مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری را با بخشی از فناوری های روز و استارتاپ های گردشگری در ایران و جهان آشنا می کند و از طرف دیگر در تولید ایده و پرورش خلاقیت آنها مطابق با نیازهای ایران پیشنهاد هایی ارائه خواهد کرد.
یکشنبه 23 شهریور 1399
این گزاره که ایران در رده‌ کشورهای نخست جهان در دارا بودنِ جاذبه‌های گردشگری است، مورد اذعان و پذیرش همه‌ی جهانیان است؛ و این‌که، صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است. بر اساس گزارش WTO، ایران رتبه دهم جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است. اما شوربختانه از این جهت که به لحاظ بهره‌برداری در رده‌های آخر جدول قرار گرفته است، نوعی یأس و ناامیدی گریبان جامعه‌ی گردشگری را فراگرفته است.
شنبه 21 تیر 1399
12345678910...
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi