روایت متفاوت "جنوب‌شهری‌ها" از "جنگ"/ جانباز ۷۰ درصدی با طرح توسعه گردشگری به خط زد!
چهار شنبه 14 مهر 1400 بازدید: 1103

تجربیات عینی سعید عباد اردستانی، جانباز 70 درصد از گردشگری جنگ تبدیل به کتابی خواندنی شده است.


به گزارش مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب «نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه گردشگری جنگ»، تألیف سعید عباد اردستانی، توسط انتشارات دهم (وابسته به سپاه حضرت سیدالشهدا علیه السلام استان تهران) چاپ و منتشر شد.

نویسنده کتاب براساس تجربیات عینی و ملموس خود که ناشی از حضور و فعالیت در سال‌های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در مساجد امام سجاد (ع)، پنبه‌چی، جعفری، مسئولیت در بسیج  مساجد منطقه 11 تهران، مسئول امور هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب غرب تهران، روایتگری در مناطق جنگی از سال 1369، تدریس اصول و فنون روایتگری برای راویان دفاع مقدس در سطح استان تهران، حضور در جلسات هم‌‌اندیشی راویان دفاع مقدس، شرکت در دوره تکمیلی استاد راویان دفاع مقدس و ... به‌دست آمده اقدام به تألیف این کتاب کرده است.

گردشگری جنگ و جاذبه‌های مرتبط با آن می‌تواند به عنوان یکی از فرصت‌های فرهنگی مناسب برای کشور محسوب شود. مساجد در کنار اهدافی چون آموزه‌های دینی به تبلیغ و تشویق افراد شرکت‌کننده در برنامه‌های فرهنگی مسجد در جهت آشنایی با دفاع مقدس پرداخته و اردوهایی را مانند راهیان نور برگزار کرده‌اند. محور اصلی این تألیف را می‌توان تلاشی در جهت بررسی نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه گردشگری جنگ عنوان کرد.

این کتاب شامل عناوینی چون مفهوم گردشگری، ارتباط بین جنگ و گردشگری، گردشگری جنگ و انواع آن، رویکردهای گردشگری جنگ، نقش راهیان نور در گردشگری جنگ ایران، اهداف راهیان نور، تفاوت راهیان نور و گردشگری جنگ، ارتباط مساجد با گردشگری جنگ، کارکردهای مساجد، تشکل‌های فرهنگی مسجد، نقش تشکل‌های فرهنگی مسجد در گردشگری جنگ‌،  نتیجه‌گیری و پیشنهادهای کاربردی است.          

کتاب «نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه گردشگری جنگ» تألیف سعید عباد اردستانی، توسط انتشارات دهم (وابسته به سپاه حضرت سیدالشهدا علیه السلام استان تهران) در 119 صفحه و بهای 20.000 تومان، چاپ و منتشر شد.

سعید عباد اردستانی پاسدار بازنشسته سپاه، جانباز 70 درصد دفاع مقدس و دانشجوی رشته دکترای سیاست‌گذاری فرهنگی است که از سال 1354 با حضور در کانون آموزش قرآن و مسجد پنبه‌چی فعالیت‌های اجتماعی خود را آغاز کرده و در تمام این مدت با حضور در مساجد و مدیریت تشکل‌های مختلف فرهنگی، قرآنی، اجتماعی و نظامی موجود در مساجد فعالیت کرده است./E

 

 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi