رویداد هفتم از مجموعه‌رویدادهای مربوط به پانزدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس برگزاری نشست میراث تاریخی خلیج فارس؛ شناخت و حفاظت آن
یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 بازدید: 122

هم‌زمان با 10 اردیبهشت، روز ملی خلیج فارس، رویداد هفتم از مجموعه‌رویدادهای مربوط به پانزدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس با عنوان «میراث تاریخی خلیج فارس؛ شناخت و حفاظت آن» به‌صورتِ حضوری و مجازی برگزار شد.

در این نشست دکتر حسین توفیقیان، عضو هیئت‌علمی پژوهشکده باستان شناسی و دکتر شهرزاد امین شیرازی، عضو هیئت‌علمی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی - فرهنگی سخنرانی کردند. مسائل مربوط به بنادر تاریخی خلیج فارس، موارد مربوط به تخریب بنادر تاریخی، حریم بنادر و چالش‌های مربوط به مالکیت بر آن‌ها، تعرض به مواریث تاریخی موجود در خلیج فارس، باستان‌شناسی زیر آب در خلیج فارس، میراث زنده و ناملموس و مواد فرهنگی موجود در منطقه اهم محورهای سخنرانی‌ها بود. سخنرانان در پایان نشست به پرسش‌های مخاطبان پاسخ دادند.
فیلم کامل نشست از طریق رسانه تصویری رویتاب به نشانی Roytab.ir/default/details/3997  دردسترس است.
گفتنی است رویدادهای پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌ فارس توسط مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری برخی از واحدهای جهاددانشگاهی از آبان‌ماه سال 1400 برگزار می‌شود.

 

 

گالری تصاویر
1
2
63
4
5
6
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi