برگزاری نشست تخصصی دیپلماسی گردشگری (فرصت ها و چالش ها)
سه شنبه 6 مرداد 1394 بازدید: 1491

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (ISTTA)،  صبح امروز نشستی تخصصی با موضوع بررسی فرصت ها و چالش های دیپلماسی گردشگری با مشارکت مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و معاونت پژوهش های فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک برگزار شد.

این نشست با حضور دکتر تقی رهنمایی، استاد گروه جغرافیای برنامه ریزی توریسم دانشگاه تهران، دکتر رسول افضلی، دانشیار گروه جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران، دکتر نصراله پورمحمدی، دانشیار گروه تاریخ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، رحیم یعقوب زاده، عضو هیئت علمی جهادانشگاهی و رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و شهرود امیرانتخابی، رئیس موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید.

در این نشست تخصصی صاحبنظران و اساتید دانشگاه با اشاره به مزایای گردشگری در ابعاد مختلف از جمله نقش مهم آن در اشتغال زایی، فقرزدایی، تعاملات فرهنگی، حفظ و بهبود منابع طبیعی و میراث فرهنگی، تولید ناخالص داخلی، مصرف و گردش پول، ایجاد سرمایه گذاری و توسعه زیرساختها، به نقد و بررسی گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین و سریع ترین صنایع درحال رشد در سطح جهانی پرداختند.

تعامل با دنیا برای گسترش همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، بهره گیری از روابط سیاسی با کشورها برای نهادینه کردن اقتصاد گردشگری، ایجاد اشتغال، افزایش جذب منابع، سرمایه گذاری خارجی و فناوری پیشرفته در حوزه گردشگری و گسترش بازارهای صادراتی صنایع دستی ایران و افزایش سهم ایران از گردشگری در دنیا در راستای اهداف چشم انداز از جمله اهداف برگزاری این نشست تخصصی بود.

همچنین وجود موانع و چالش های فکری و زیرساختی موجود از یک طرف و بهره گیری از فرصت های موجود در گردشگری، با توجه به پتانسیل های موجود در کشور و گرفتن سهم مناسب از بازار گردشگری بین المللی – مورد تاکید در سند چشم انداز- به عنوان اهداف کیفی توسعه میراث فرهنگی و گردشگری، در این نشست با حضور صاحبنظران و اساتید دانشگاه مورد واکاوی و بحث قرار گرفت.

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi