گردشگران دوچرخه سوار مسیر تهران-قم را رکاب زدند
یکشنبه 13 دی 1394 بازدید: 1783

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران (istta)- دکتر عباس نامجو سرپرست مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران از برگزاری تور درون مرزی طرح ملی "دوچرخه سواران گردشگر" خبر داد و گفت: این طرح با هدف گسترش فرهنگ دوچرخه-سواری و گردشگری در میان دانشجویان کشور و برقراری پیوند دانشجویان با فرهنگ مردم جای جای ایران بزرگ و سایر نقاط دنیا آغاز شد. از این رو نخستین تور درون مرزی این طرح از تهران به مقصد قم آغاز گردید که طی آن شرکت کنندگان مسیر 270 کیلومتری رفت و برگشت را رکاب زدند.
دبیر طرح ملی دوچرخه سواران گردشگر خاطرنشان کرد: دومین مرحله تور درون مرزی بمناسبت میلاد امام رضا(ع) در دهه کرامت برگزار می گردد که طی آن دوچرخه سواران مسیر آستان مقدس حضرت معصومه (س) تا حرم مطهر رضوی (ع) را رکاب خواهند زد و بصورت نمادین و سمبلیک پرچم آستان حضرت معصومه را به سمت حرم مطهر رضوی حمل خواهند کرد.
وی وضعیت اقلیمی و جغرافیایی مسیر تهران – قم را دلیل انتخاب این تور عنوان کرد و افزود: این مسیر بدلیل اقلیم خشک و کویری مشابهت زیادی به مشهد دارد که طی آن شرکت کنندگان بتوانند مرحله دوم تور یعنی مسیر 1100 کیلومتری قم-مشهد را رکاب بزنند.
وی در پایان برگزاری تورهای درون مرزی تهران-قم و قم-مشهد را مقدمه ای برای تور برون مرزی تهران-آلماتی (در جمهوری قزاقستان) دانست و هدف از آن را اعلام صلح و دوستی مردم ایران با ملتهای جهان، معرفی کشور ایران به عنوان مهد آثار تاریخی و سرزمین جاذبه های گردشگری و نیز حفاظت از محیط زیست و حفظ منابع طبیعی، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و همچنین برقراری پیوند فرهنگی دانشجویان ایرانی با مردم جای جای ایران بزرگ و سایر نقاط دنیا بیان کرد.

 

گالری تصاویر
239
246
251
252
مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi