گردشگری نیاز مردم است، آن را توسعه دهید
دوشنبه 23 دی 1398 بازدید: 92

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: گردشگری به لحاظ اقتصادی خیلی سریع می‌تواند به توسعه کشور کمک کند، ضمن اینکه به لحاظ ارتقای روحی و روانی نیاز مردم است. چه بهتر که در سطح ملی و بین‌المللی توسعه یابد.

به گزارش مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA) به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خیلی زود و از ابتدای تاسیس جهاد دانشگاهی مورد توجه این بخش قرار گرفت. مباحث فرهنگی از این جهت مهم بود که قصد داشتیم به ارتقای هویت ایرانی کمک کنیم. این هدف را با ایجاد مراکز علمی و فرهنگی دانشجویان دنبال کردیم و با برگزاری طرح ملی ایران مرز پر گهر به منظور بازدید از میراث فرهنگی و دستاوردهای جمهوری اسلامی ادامه دادیم.

وی بیان کرد: علاقمندیم این طرح را با دانشجویان خارجی در اولویت‌ با کشورهای اسلامی و فارسی زبان با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دنبال کنیم.

طیبی به دیگر دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و افزود: نخستین پژوهشکده گردشگری در جهاد دانشگاهی مشهد احداث شد. ضمن اینکه مجموع توانمندی‌های جهاد در حوزه علوم انسانی توجه ویژه‌ای به گردشگری دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: دنیا معتقد است صنایع فرهنگی و گردشگری می‌تواند به اقتصاد اول تبدیل شود. ما هم در این راستا حرکت می‌کنیم. امیدواریم تفاهم‌نامه‌ای که با این وزارتخانه امضا می‌شود فعالیت‌های بخش فرهنگی و گردشگری جهاد دانشگاهی را توسعه دهد.
 

مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 istta.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir , Graphic by Yousefi
logo-samandehi